5.11.2016 TURISTIKA – JESTŘEBÍ HORY

Vytisknout

Již ranní východ slunce při cestě na vlak avizoval krásný den. A tak se také stalo. Těch několik kapek, co nás cestou potkalo, nestojí ani za řeč. Nejprve jsme vlakem dojeli až do Malých Svatoňovic, odkud jsme měli pokračovat autobusem do Odolova. Autobus sice na zastávce stál, ale ještě než jsme k němu dorazili se začal rozjíždět. Zachránil nás ale Míra, kterému se přece jen svým máváním podařilo řidiče zastavit a tak nakonec vše dobře dopadlo. Z Odolova už jsme pak vyrazili na nejvyšší bod Jestřebích hor vrch Žaltman (739 m n.m.).

Dále pak na Jestřebí boudu, kde jsme se hezky zahřáli, dobře poobědvali, nabrali nových sil k další cestě. Ta vedla přes další rozhlednu na Markoušovickém hřebeni (708 m n.m.). Rozhledna se nazývá Slavětinská a její vyhlídková plošina je ve výšce 18 metrů nad zemí. Poskytla nám nádherné výhledy po okolí.

Nejnáročnější část trasy nás čekala při sestupu lesní pěšinou na nádraží v Petříkovicích. Pěšina byla blátivá, po spadaném listí se to velmi smekalo. Ale všichni jsme sestup zvládli ve zdraví a s dobrým pocitem krásně stráveného dne jsme se vraceli zpět k domovu.

 


Zveme Vás na toulky podzimní přírodou                       

Sobota 5.11.2016

Odjezd vlakem z Třebovětic v 7,21 hod. do Hradce Králové

                            z Hradce Králové v 8,04 hod. do Malých Svatoňovic

                            z Malých Svatoňovic v 9,05 do Odolova autobusem

Dále pěšky : Jestřebí hory z Odolova přes rozhlednu Žaltman, na Jestřebí boudu na oběd, dále po

hřebeni k nové rozhledně u Markoušovic, odtud na vlak do Petříkovic.

Délka trasy cca 13 km

Admin Login | © Copyright 2008-2019 Obec Horní Černůtky | Mapa stránek