Velikonoční výšlap 2.4.2018

Vytisknout

Tentokrát jsme vyrazili k prameni řeky Bystřice a také na Zvičinu. Sešlo se nás opravdu hodně a vyrazili jsme vlakem přes Hradec Králové a Jaroměř do obce Mostek. Odtud jsme se vydali k prameni Bystřice, kde nás čekalo velké překvapení – a to naše navštívenka (kovová destička s nápisem KPKT-HORNÍ ČERNŮTKY, VELIKONOCE 2018), kterou sem umístil Míra Tobolka. A to nebylo zdaleka všechno, Míra měl pro nás připraven přípitek (velkou lahev piva, kterou vyhrál na Mistrovství Pecky v běhu na historických lyžích), pro každého kelímek – a tak jsme připili na zdravý pramen Bystřice a na zdraví nás všech. A k tomu ještě Pavel vytáhl domácí uzené – a to už tato zastávka neměla opravdu chybu!!!

Další zastávka byla na dopolední kávu v Horní Brusnici v příjemné restauraci Na kopečku.

A pak už jsme pokračovali (stoupali) směr Zvičina. Tam jsme v Raisově chatě dobře poobědvali. Odtud údolím pod Zvičinou k vlaku do Bílé Třemešné. Našlapali jsme celkem asi 15 km.

Užili jsme si opravdu nádherný den, na který budeme dlouho vzpomínat.

 


Pozvání  na tradiční VELIKONOČNÍ  VÝŠLAP

Kdy? Pondělí 2.4.2018  
odjezd: Třebovětice 7:21 hod směr HK, z HK do Jaroměře, z Jaroměře do obce Mostek

VÝLET k pramenům Bystřice  a na Zvičinu
Ráno se dopravíme vlakem do obce Mostek odtud se vydáme po modré a červené lesem do kopce k mostecké hájovně dále budeme pokračovat po modré na vrchol kde na konci lesa opustíme značenou cestu a přes vrchol U studny dorazíme k pramenům Bystřice.

Od pramenů Bystřice sejdeme dolů do Horní Brusnice kde (pokud bude v Hostinci na kopečku otevřeno ) se můžeme občerstvit před výstupem na Zvičinu kde budeme obědvat.

Na Zvičinu se vydáme dle suchosti terénu polem, loukou nebo po cestě .

Po obědě půjdeme přes sedlo pod Zvičinou po zelené k Perné - U Kříže odsud po zelené k vlaku Bílá Třemešná odkud bude odjezd  domů.

V 17:07 hod vlakem z Bílé Třemešné přes Jaroměř a Hradec Králové
 V 18:33 hod příjezd do Třebovětic
                                                Délka pěší trasy cca 14 km

Admin Login | © Copyright 2008-2019 Obec Horní Černůtky | Mapa stránek