Turistika 19.8. 2018

Vytisknout

Naše cesta tentokrát vedla do krajů námi dosud nepoznaných. Vlakem jsme dojeli přes Turnov až do Oldřichova-Hájí. Cesta vlakem byla dlouhá, ale jak jsme se poté přesvědčili, odměnou nám bylo vše, co jsme ten den viděli a zažili. Z Hájí jsme se vydali do Oldřichovského sedla (Jizerské hory). Dále jsme pokračovali bukovým lesem – tento bukový porost je původní a největší svého druhu na našem území. Skalní útvar GORILA jsme nemohli minout bez povšimnutí, odsud jsme došli až k vyhlídce (lépe na vyhlídku) Skalní hrad. Ze Skalního hradu se otvírá výhled na Frýdlantsko a do vzdálené Horní Lužice, zajímavý je i pohled ke Špičáku, který se nachází jihozápadně odtud.

Od vyhlídky jsme došli až na křižovatku tří turistických tras (Hřebenový buk rozcestí), a pak už z kopce dolů až do Frýdlantu. Cestou jsme ještě zhlédli mineralogickou stezku -jsou tu ukázky našich nejčastějších minerálů částečně vyleštěné. A konečně Frýdlant, a to hlavně Zámecký pivovar Frýdlant (mimo jiné z tohoto pivovaru momentálně bereme pivo do našeho klubu). Tady jsme poseděli, poobědvali a pak se vydali k vlaku a na cestu domů.

Krásný den – jsme opět prožili.

 


19.8.2018 (NEDĚLE)   TURISTIKA   -   Největší bukový les u nás, skalní hrad, mineralogická stezka a zámecký pivovar Frýdlant

Ráno odjezd vlakem z Třebovětic:  v 8,33 hod. směr Turnov

Večer návrat do Třebovětic v 21,21 hod.

Ráno – výstupní stanice: Oldřichov – Háje

 

Odsud se vydáme do Oldřichovského sedla. Ze sedla budeme pokračovat do kopce po zelené turistické bukovým lesem ( tento bukový porost je původní a největší svého druhu na našem území) půjdeme okolo skalního útvaru Gorila k vyhlídce Skalní hrad . Od vyhlídky dojdeme k rozcestí Hřebenový buk  odsud půjdeme lesem z kopce po žluté turistické do Frýdlantu. Cestou dolů je u prvního stavení mineralogická stezka ( jsou to ukázky našich nejčastějších minerálů částečně  vyleštěných ). Cílem je Zámecký pivovar Frýdlant, který náš klub zásobuje pivem. V pivnici bude pozdnější oběd ( není to klasická restaurace, k jídlu jsou dobroty k pivu: naložené vepřové maso, uzené koleno apod. případně pizza). Je možná prohlídka pivovaru, pro náročnější historiky prohlídka velice krásného a rozsáhlého hradu a zámku Frýdlant ( nejhezčí pohled na zámek je stejně od pivovaru).

 Délka trasy je 10 km nahoru a dolů většinou lesem.                                                                         

Admin Login | © Copyright 2008-2019 Obec Horní Černůtky | Mapa stránek