FOTOGALERIE

Prohlédněte si fotografie z akcí nejen v naši obci

BESEDA s MARTINOU RŮŽIČKOVOU 9.2.2017

Martina Růžičková-Jelínková: další osoba z významných dostihových osobností, která přijala naše pozvání a do mžanského pivovaru přilákala více jak stovku svých příznivců. A ti určitě nelitovali svého času ani v některých případech daleké cesty, neboť vyprávění Martiny bylo tak poutavé a zajímavé, že čas více jak dvou hodin uběhl velice rychle.

Otázky Martině Růžičkové kladl opět pan František Petřík, a tak jsme se dozvěděli opravdu hodně zajímavostí.
Nejvíce času ale Martina věnovala vítěznému koni ve Velké Pardubické z roku 2016, valachovi Charme Look v sedle s jezdcem Janem Faltejskem. I to, že cesta k tomuto vítězství nebyla zdaleka jednoduchá se Martina rozpovídala.
Kvalifikaci na Velkou odjel jako záskok z nouze namísto zraněné Barbory Málkové jezdec Lukáš Sloup. Ačkoli na tomto koni nikdy neseděl, nominaci na Velkou ovládl. Nakonec druhou říjnovou neděli do sedla Charme Look zasedl trojnásobný šampion Jan Faltejsek, a jak to dopadlo už všichni víme-zvítězili. Takže první vítězství pro Martinu v roli trenérky.

V roce 2014  Martina Růžičková  poprvé dokončila "Velkou" na dvanáctiletém hnědákovi Rubínovi, tím si na šestý pokus splnila svůj velký sen a coby žena v sedle po 17 letech projela cílem.
Ačkoli si v životě musela projít několika útrapami, energie z ní i přesto pryští. Nápadů má mnoho, ve své stáji má 35 koní. Sepsala námět a scénař filmu o Latě Brandisové-legendární předválečné vítězce Velké.

Krásná slova uznání k Martině pronesl pan Josef Kučera z Brčekol u Rosic, nejen Martinu toto vyznání dojalo až k slzám. Nechyběla slova jako pracovitost, ochota, obětavost, pokora, píle, vytrvalost, laskavost  a mnoho mnoho dalších.

Na závěr velké poděkování Martině Růžičkové, že si na nás udělala čas, panu Františku Petříkovi za zprostředkování a trefně pokládané otázky, pivovaru Lindr Mžany za možnost uspořádat tuto besedu právě v tomto krásném prostředí.

 


KPKT Vás zve na besedu s dostihovou žokejkou a trenérkou

MARTINOU RŮŽIČKOVOU - JELÍNKOVOU

KDY?   čtvrtek 9.února 2017  v 18,00 hod

KDE?   Pivovar LINDR Mžany

Pořádá: Klub přátel koní a turistiky Horní Černůtky

Vstupné: dobrovolné