Tentokrát jsme se vlakem dopravili do Slatiny nad Zdobnicí.

Odtud jsme se vydali po modré podél Zdobnice lesem po lesní cestě do Rybné nad Zdobnicí na místo zvané Pekelec . Poté po žluté do kopce po cestě a louce k místu Nad Pekelcem. Tentokrát to byla pláštěnková přehlídka, ale deštivé počasí nikoho neodradilo. Od Pekelce jsme dále pokračovali po modré k turistické chatě Na Vyhlídce, kde jsme si dali oběd.

Tradiční vánoční setkání na Štědrý den odpoledne, k tomu nezbytné koledy, které nám opět zahráli místní hudebníci. Vánoční atmosféru umocnil také svařáček, kterým jsme si připili na hezké prožití celých vánočních svátků.

I letos se děti dočkaly - opět k nám do Černůtek dorazil Mikuláš v doprovodu krásného andílka a ošklivého čerta. Ty malé děti měly v očičkách trochu nejistoty, ale protože byly celý rok hodné, nebyl na ně zlý ani čert. Všechny děti měly pro Mikuláše připravenou básničku, za kterou byly odměněny balíčkem sladkostí.

Janovická Vlčí rokle – to byl cíl dnešního výšlapu.

Přivítala nás krásná, jemně zasněžená už zimní příroda.  Procházka roklí byla velmi příjemná, i když místy náročná. Schody nahoru i dolů, s opatrností jsme ale vše zvládli. Tentokrát se nás sešlo 14.

„Když se narodil Ježíš v judském Betlémě za dnů krále Heroda, hle, mudrci od východu, Kašpar, Melichar a Baltazar, se objevili v Jeruzalémě a ptali se: „Kde je ten právě narozený král? Viděli jsme na východě jeho hvězdu a přišli jsme se mu poklonit. "


Po roce jsme se opět sešli všichni společně, abychom zhodnotili naši činnost v tomto roce a naplánovali rok příští. Shodli jsme se na tom, že letošní rok byl opět velmi úspěšný. Zmínili jsme jarní hudebně divadelní festival, který je rok od roku úspěšnější a více navštěvovaný. Také akce koňáků – ať už je to beseda se známou osobností, jarní Den koní nebo podzimní Hubertova jízda – se těší stálému zájmu. Také turisté letos navštívili několik zajímavých míst.

Letos se nás na pouštění draků i dlabání dýní sešlo víc dospělých než místních dětí, ale i tak jsme si dnešní odpoledne všichni báječně užili. Vítr foukal opravdu hodně. I na některé draky to bylo až moc, a to jejich létání bylo úplně poslední. Ale většina draků vytrvala a létala, a létala, a létala . . . . . . . . .

Loni náš krásný betlém všichni obdivovali a my jsme se rozhodli ho letos ještě vylepšit. Opět jsme přizvali výtvarnici paní Radku Šustkovou a pod jejím vedením jsme se pustili do výroby zvířátek - oveček, oslíka a volka. A to už v ranních hodinách. Letos už jsme věděli do čeho jdeme a moc jsme se těšili. Práce nám šla pěkně od ruky a zvířátka se během chvíle začínala krásně rýsovat. Jolana pro nás všechny připravila výborný oběd, takže jsme společně i poobědvali.

Po delší pauze jsme vyrazili na naše další putování. Tentokrát v počtu pouze sedmi účastníků. Ten, kdo dnešní výlet vzdal kvůli počasí, udělal velkou chybu. Sobota totiž byla jedním hezkým dnem mezi těmi deštivými, chvílemi nás provázelo i sluníčko. Pláštěnku ani deštníky jsme vůbec nepotřebovali. Pěšky jsme vyrazili z Velkých Petrovic podél řeky Metuje. Maršovské údolí - dále přes Maršov, Velké Petrovice, Petrovičky až do Bezděkova.

V sobotu 30. září 2017 proběhl již 10. ročník Hubertovy jízdy. A je až neuvěřitelné, že opět za krásného slunečného počasí. A to ještě tři dny PŘED a už tři dny PO vydatně pršelo. Máme prostě štěstí. V tento krásný podzimní slunečný den k nám do Černůtek zavítalo 16 koní sedlových , 10 vozatajských spřežení a také mnoho diváků. Po dvanácté hodině se všichni zúčastnění se svými koňmi vydali na tradiční vyjížďku, která trvala téměř tři hodiny.

Již počtvrté jsme  přijali pozvání od Miloně Hypiuse a jeho rodiny, abychom společně oslavili letošní úspěšnou sklizeň. Jako obvykle na zahájení nechybělo malé představení v podání Mařenky a Barunky, které poté Miloňovi předaly dožínkový věnec a také již tradiční (a výborný) dožínkový chléb.


Divadelní léto v Horních Černůtkách, ojedinělá, široko-daleko na vesnicích nevídaná akce, začala v 17.00 hodin, kdy zahrálo místní sousedské divadlo HáČek Horní Černůtky Patero pověstí o pannách, paních a ženách (více se o tomto představení dovíte u Horní Černůtky Fest 2017). Pokračovala v 19.00 hodin uvedením alternativního představení Naše Maryša.

Již devátý ročník Dne koní se soutěžemi spřežení proběhl v Černůtkách 10. června. A stále se těší velké oblibě. Soutěžilo se v kategorii jednospřeží a dvojspřeží. Doplňkovým programem byla tentokrát kynologická ukázka. Ukázka byla velmi zajímavá. Bylo vidět hodně odvedené práce, hodně trpělivosti, hodně času výcvikem stráveného.

Jedna z mnoha soutěží myslivců se konala 20.5.2017. Tentokrát to byla soutěž družstev na asfaltové terče. Soutěžilo celkem 9 tříčlenných družstev.Velmi se vydařil, tento 5. ročník festivalu hudby a divadla. Zahrály tradičně skupiny The Pastels, Apropos, The Golden Sixties a speciální host: Královéhradecká skupina NADORAZ, která, s ironií sobě vlastní, zahrála nejen swing, dixieland, country, ale i rap, funky a rock v nenapodobitelném provedení.

Koncert Milana Šány – akce, kterou zorganizovali Katka a Petr Škráčkovi. Akce, která neměla chybu. Byl to večer splněných přání – tedy přesně, písničky na přání.  Každý si mohl vybrat písničku, kterou chtěl právě slyšet. A všem bylo vyhověno.

Klubovna byla zaplněna do posledního místečka. Hrálo se, zpívalo se do pozdních nočních hodin.Sešli jsme se opět v bažantnici, kde jsme si zapálili ohníček jen malý, symbolický. Opekli jsme buřtíky a pak jsme se bavili do pozdních nočních hodin.

Už odpoledne na nás vykoukla jedna čarodějnice na obloze, a byla fakt pravá . . . . . . . .Cílem letošního velikonočního výšlapu jsou Broumovské stěny. S napětím jsme očekávali, čím nás překvapí pondělní počasí, neboť předpověď nebyla vůbec příznivá. Velmi chladné počasí měl v pondělí ještě doprovázet déšť, to se ale v oblasti, kterou jsme navštívili naštěstí nevyplnilo.

Sousedské divadlo HáČek v Horních Černůtkách

 

Opět jsme se sešli, abychom společně oslavili svátek všech žen. Jako každoročně tak i letos si pro nás Mařenka připravila malý koncert. Tentokrát k flétně přidala ještě kytaru, na kterou se začala učit. A je opravdu moc šikovná, však si také vysloužila velký potlesk.Tentokrát nás po slunečném pracovním týdnu čekal víkend podmračený. To ale neubralo naší chuti na dnešní výšlap. Vlakem jsme se tentokráte dopravili do Teplic nad Metují. Tam jsme nejprve navštívili místní benzínku, kde ranní káva přišla všem vhod i přesto (nebo právě proto), že Teplice nás přivítaly mírným deštěm.

Martina Růžičková-Jelínková: další osoba z významných dostihových osobností, která přijala naše pozvání a do mžanského pivovaru přilákala více jak stovku svých příznivců. A ti určitě nelitovali svého času ani v některých případech daleké cesty, neboť vyprávění Martiny bylo tak poutavé a zajímavé, že čas více jak dvou hodin uběhl velice rychle.

Pravá "Ladovská zima". Po zhruba sedmi letech se vrátila.  Škoda, že až po Vánocích. Je to nádhera, ale jen v případě, že se nemusí nikam vyjíždět.
Naše malá vesnička  byla opět zavátá (4. a 5.1.2017). Dnešní noční teploty (z 6. a 7. ledna 2017) přesáhly -20°C a mrazy mají pokračovat i nadále.....