FOTOGALERIE

Prohlédněte si fotografie z akcí nejen v naši obci

Velikonoční výšlap 17.4.2017

Cílem letošního velikonočního výšlapu jsou Broumovské stěny. S napětím jsme očekávali, čím nás překvapí pondělní počasí, neboť předpověď nebyla vůbec příznivá. Velmi chladné počasí měl v pondělí ještě doprovázet déšť, to se ale v oblasti, kterou jsme navštívili naštěstí nevyplnilo. Dokonce i sluníčko nás chvílemi provázelo. Sešli jsme se v počtu 13 a ze Slavného, kam jsme se dopravili autobusem z Police nad Metují, jsme se přes vyhlídku nad Slavným vypravili k Pánovu kříži, dále na vyhlídku Koruna a odtud ke Kamenné bráně. Jedná se o krásný skalní útvar na okraji Broumovských stěn (masív Velké kupy).
Šířka a výška této brány je 5 metrů, po jejím projití se pak otevírá nádherný pohled na Broumovsko a Javoří hory. Připomíná obří kamennou televizi. Dnešní výšlap jsme zakončili v restauraci Amerika v Křinicích, kam jsme dorazili těsně před třetí hodinou odpolední a kde jsme také velmi dobře poobědvali - doporučujeme. A jaké je hodnocení dnešního dne? Opět velmi vydařený výlet, zařazen mezi naše náročnější, tempo od začátku až do konce (cca 17 km) dosti vysoké, terén náročný a  počasí k nám bylo opět velmi přívětivé!

 


Pozvání na VELIKONOČNÍ VÝŠLAP 17.4.2017

  • odjezd: Třebovětice 7,21 hod směr HK, přes Starkoč do Police nad Metují
  • Z Police nad Metují v 9,32 hod autobusem do Slavného

BROUMOVSKÉ STĚNY:
Ze Slavného přes vyhlídku nad Slavným k Pánovu Kříži, odtud na vyhlídku Koruna, dále ke Kamenné bráně a odtud na oběd do rest. Amerika v Křinicích (čas oběda 14-14,30 hod)

Pak už odjezd autobusem
V 16,41 hod z Křinice do Broumova autobusem
V 17,01 hod z Broumova přes Starkoč do HK vlakem
V 19,28 hod z HK do Klenice autobusem – v Klenici v 19,46 hod

Délka pěší trasy cca 14 km skálami a lesem