Tak jako již každoročně, tak i letos jsme se sešli na letos již poslední, předsilvestrovské setkání. A občerstvení samozřejmě nechybělo. Zdena se chopila pečení bramboráků, Jolana připravila masovou směs. A obojí dohromady opravdu nemělo chybu a moc jsme si pochutnali.

Vánočního mlsání a lenošení už bylo až až. A proto jsme se rozhodli pro již tradiční vánoční putování. A dobře jsme udělali. Ač to ráno na pěkné počasí vůbec nevypadalo, sluníčko nás nezklamalo a naším putováním nás posléze provázelo. Tentokrát nás vláček dovezl do Borku pod Troskami, odkud jsme se vydali na

I tentokrát jsme se v odpoledních hodinách na Štědrý den sešli u rozsvíceného vánočního stromu na návsi. Opět zazněly krásné vánoční koledy. Pobrukovali si je téměř všichni přítomní, ale zpěvu vévodila hlavně Katka Škráčková. Na hudební nástroje nám koledy zahráli Petr Škráček, Pepa Zámečník, Zdena Pokorná a Maruška Černá.

Mikuláš správně chodí v podvečer svátku Svatého Mikuláše, to znamená 5. prosince. Ale u nás v klubovně tomu je trochu jinak. Sešli jsme se 7. prosince. Hlavně všechny děti s netrpělivostí očekávaly příchod Mikuláše, kterého doprovodil čert i anděl. Přišly opravdu všechny děti z obce, z čehož máme velkou radost. . .

V neděli 1. prosince jsme zapálili 1. svíčku na adventním věnci. A také jsme se již tradičně sešli, abychom společně rozsvítili vánoční strom na návsi, zahráli a zazpívali si koledy. Toto setkání bylo opět velmi příjemné, svařáček samozřejmě nechyběl.  Prostě čas Vánoční je opět tady.

Zadáno pro ženy - tentokrát na téma ZDRAVÁ VÝŽIVA.
Navštívila nás paní Pavlína Hanušová a my jsme si s chutí poslechli její přednášku o zdravé výživě. Jaké potraviny jsou pro nás zdravé, a které potraviny bychom neměli do jídelníčku vůbec zařazovat. Co je vhodné jíst dopoledne, co odpoledne a také co můžeme . . .

Rok 2013 se kvapem blíží ke konci. Proto jsme se dnes sešli na výjezdním zasedání, tentokrát U Matoušků Na Růžku v Hořicích, abychom zhodnotili uplynulou sezonu. Akce pořádané v roce 2013 byly opět velmi vydařené, a to ať už se jednalo o akce koňáků, turistů, akce. . .

Tentokráte jsme se vydali do blízkého okolí hradu Pecka. Vystoupili jsme v Horní Nové Vsi a vyrazili přes Arnoštov, Krkonošskou vyhlídku na Pecku. Tam jsme se,  krom obchůzky kolem zajímavého hradu, posilnili v místním hotelu Koruna, kde jsme v 11,30 hod. personál překvapili hojným počtem . . .

Nedělní den byl krásný, ale vítr moc nefoukal. Odpoledne ale trochu foukat začalo, tak jsme i s draky vyrazili za vesnici.  Mnoho draků různých tvarů a velikostí se prohánělo po obloze. Nejvýše se dostal Bořek stavitel, ale ani ostatní draci nezůstaly pozadu. Při pouštění draků si děti užily mnoho legrace.

Motoráček KUKSÁČEK nás zavezl z Hněvčevse, přes Hoříněves, Račice, Sendražice, Smiřice, Jaroměř a Kuks až do Žírče. Odtud jsme pak procházkou vyrazili na Braunův betlém. Je to unikátní sochařská rezervace zvaná podle svého autora Braunův betlém. V roce 2001 byl Braunův betlém vyhlášen národní kulturní památkou.

Při přípravě letošní Hubertovy jízdy nás trochu potrápilo počasí. Ještě ve čtvrtek lilo jako z konve, ale nenechali jsme se odradit a věřili jsme, že vše dobře dopadne. A také se tak stalo. Sobotní ráno bylo sice chladné, ale slunečné. A bylo to sluníčko, které k nám do Černůtek opět přilákalo mnoho koňáků

Dnes jsme vlakem vyrazili do Teplic na Metují. Odtud jsme se vydali na vrchol Lokomotiva. To je skalní útvar, z něhož se nám nabízí krásné výhledy na teplické údolí a skály. Z Lokomotivy pokračujeme na Kraví horu. Cesta prochází lesem, členitým terénem, mezi skalními útesy a velmi úzkými soutěskami.

Kozákov je se svými 744 m n.m. nejvyšší horou Českého ráje. Od roku 1928 se na vrcholu nachází Riegrova turistická chata a od roku 1993 zde stojí kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.


Za krásného slunečného počasí jsme netrpělivě očekávali, jak se letošní zápolení koňáků vydaří a zda vůbec někdo přijede. Trefili jsme se totiž do termínu,kdy bylo mnoho dalších akcí v okolí, hlavně v Sověticích výročí hasičů. Naše obavy byly ale celkem zbytečné, věrní koňáci i další milovníci koní dorazili.

Rok se s rokem sešel a opět pro nás připravili nádherná vystoupení Ema a Josef Zámečníkovi se svými svěřenci ze Základní umělecké školy  Střezina v Hradci Králové. Tentokrát vystoupily hudební skupiny By The Way, The Pastels, Upgrade a Maelstom. Jindy poklidná vesnička tento den opravdu ožila.

 

Současné trochu deštivé počasí nás neodradilo od naplánovaného výletu. Dopoledne to sice vypadalo, že sluníčko bude soutěžit s dešťovými kapkami, ale odpoledne už bylo jasné, že kapky deště vítězí. To ale vůbec nikomu nepokazilo náladu na našem turistickém putování. Vyrazili jsme ze železniční zastávky Dědov . . .

Letošního pálení ohně se zúčastnilo několik "opravdových Čarodějnic" a mnoho civilních osob. Sraz jsme měli v 19,00 hod. u klubovny, odkud jsme společně vyrazili k novému stanovišti pálení ohně. Bylo sice poněkud větrno, ale oheň shořel dobře, letos ani nebylo třeba zásahu hasičů. A bylo také až s podivem, že jsme . . .

Ačkoli dnešní akce nebyla předem plánovaná, přesto několik občanů z obce bylo ochotno přehodnotit svůj plán a brigády se zúčastnit.

 Šlo o zametání obce. Poděkování patří všem členům rodiny  . . .

Velikonoce, že jsou svátky JARA ? Tak letos to tak opravdu nebylo. Čerstvě napadaná sněhová pokrývka připomínala spíš blížící se Vánoce. Ale datum v kalendáři nás přesvědčil o tom, že jsou to skutečně Velikonoce. A my jsme se již tradičně na Velikonoční pondělí vydali na náš další výšlap. Tentokrát jsme se rozhodli poznávat naše nejbližší okolí. V hojném počtu  jsme . . .

Dnes jsme se v klubovně sešli, abychom společně oslavili svátek  všech žen.  Krátké kulturní vystoupení pro nás připravily naše mladé pionýrky Zdenička s Jolankou. Všechny nás tím moc potěšily, obě si zaslouží velkou pochvalu a naše poděkování.
Každá žena si domů odnesla malou kytičku, a také příjemný pocit z toho, že se tady „něco děje“

Dnes klubovna KPKT patřila jen a jen koňákům. Ti se tady sešli, aby probírali koně, koně a zase koně. Tomu rozumějí pouze oni sami.
A aby nebylo koňů málo, promítalo se na velké obrazovce:  a to nejen z Hubertových jízd a Dni koní z Černůtek, ale mnoho, mhoho dalších.

Sobotní ráno nás přivítalo čerstvou sněhovou nadílkou. Ale nic nebránilo tomu, abychom uskutečnili plánovanou Pravou českou zabíjačku, a to se vším všudy. Přípravy probíhaly od časného rána, řezník dorazil v půl osmé a pak již vše vypuklo "naplno". Čuník to měl spočítané, ale proto je tady. Všechno šlo pěkně od ruky, takže netrvalo dlouho a všichni jsme si pochutnávali na gulášku, ovaru . . .

Dnešní výšlap jsme opět velmi dobře načasovali, počasí nemělo chybu. Vyrazili jsme vlakem přes Hradec Králové a Jaroměř do Bílé Třemešné, odkud jsme se vydali na Zvičinu.  Na Zvičině se nám naskytly krásné výhledy na Krkonoše, ale také příjemné posezení v místní hospůdce. Poté jsme vyrazili přes Růžovku a Úhlejov až do Miletína. Našlapali jsme asi 15 km  a byl to opravdu nádherně . . .

Tři Králové opět navštívili naše domovy, opět s koledou na rtech,opět velmi radostně a opět jsme je všichni velmi rádi přivítali.

Takže doba adventu končí.....

Díky Terezko, Johanko a Patriku...